У Національному університеті «Запорізька політехніка» відбувся круглий стіл за участі генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олега Шарова за тематикою законодавчих ініціатив щодо реформування системи вищої та фахової передвищої освіти, підтримки закладів освіти в умовах воєнного стану.

На початку заходу гостей привітав ректор Запорізької політехніки Віктор Грешта. Він наголосив, що наша основна освітянська мета —надавати якісну освіту, реагувати на сучасні виклики та впроваджувати інноваційні підходи до реалізації освітньо-наукового процесу. Підвищувати якість людського капіталу задля нарощування інтелектуального потенціалу і економічного розвитку Запорізького регіону та країни в цілому.

Пан Олег провів дві змістовні зустрічі: перша — для директорів та працівників фахових коледжів, друга — для керівного складу закладів вищої освіти Запорізького регіону та переміщених до Запоріжжя університетів з окупованих територій.

Під час презентації Олег Ігорович зупинився на важливих питаннях щодо повернення до формульного розподілу фінансування, нового переліку галузей знань та спеціальностей, порядку поновлення та переведення здобувачів вищої освіти, проведення ЄДКІ, порядку вступу до закладів вищої освіти, про підготовку та проведення НМТ, реорганізацію закладів передвищої освіти, змін, спрямованих на реалізацію євроінтеграційних процесів.

На завершення зустрічі у дискусійному форматі обговорювали актуальні питання щодо представлених законодавчих ініціатив.

Адміністрація та співробітники університету провели для Олега Ігоровича екскурсію, у ході якої представили найвизначніші наукові здобутки та презентували освітні ініціативи Запорізької політехніки.

Вдячні за візит та змістовну доповідь! Працюємо разом!