Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» ЗНТУ здійснює підготовку спеціалістів і магістрів з двох спеціальностей: «Обладнання і технології ливарного виробництва» і «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів і сплавів». Заключним етапом підготовки спеціалістів і магістрів є виконання ними випускних кваліфікаційних робіт, на підставі захисту яких ДЕК присвоює кваліфікацію інженера або магістра.

Основна мета виконання випускних кваліфікаційних робіт – завершення підготовки фахівця, а також оцінка його інженерної або магістерської підготовки під час захисту в ДЕК самостійно виконаного проекту або роботи.

Випускна кваліфікаційна робота виконується кожним студентом самостійно. При її виконанні вирішуються задачі систематизації, закріплення і розширення теоретичних і практичних знань та вміння використовувати їх для рішення конкретних завдань згідно з темою роботи.