Ви є тут

Головна

Делегація Національного університету «Запорізька політехніка» на чолі з ректором Віктором Грештою взяла участь в ознайомчому візиті до Республіки Польщі ректорів, проректорів та представників адміністрації ЗВО південного та південно-східного регіонів України.

Метою проєкту є урахування польського досвіду управління закладами вищої освіти у контексті вступу України до Європейського Союзу.

Під час зустрічі в міській адміністрації з керівниками управлінь було презентовано результати роботи уряду міста з розвитку 9 місцевих університетів, серед яких 5 державних і 4 приватних. Стратегія розвитку розроблялась спільно управлінцями міста та професорами університетів. Головна ідея полягала вистояти під час кризи, врятувати місто, яке втратило промисловість, стикнулося з демографічною кризою тощо. Для подолання всіх викликів уряд міста, об'єднавшись з науковцями, пішов шляхом підвищення ефективності функціонування закладів не за рахунок об'єднання і скорочення, бо кожен із закладів має свої унікальні особливості і фокус, а за рахунок інвестування громади у їх розвиток і підвищення потенціалу, за рахунок імплементації програм іміджевої політики закладів щодо їх привабливості на ринку освітніх послуг.

Впровадження програм щодо популяризації університетів Любліна, які передбачали проведення днів відкритих дверей університетів, організованих містом, запрошення на гостьові лекції професорів з провідних університетів Європи та світу та ще багато освітньо-наукових заходів. Університети отримали новий розвиток за рахунок фінансової підтримки уряду міста програм розвитку всіх університетів та участі закладів освіти у закордонних профорієнтаційних виставках. Завдяки спільній роботі до міста почали заходити інвестори зі Східної Європи, Туреччини та інших країн, що сприяло залученню студентів цих країн до навчання в університетах Любліна та створення робочих місць з числа цих студентів.

Урядом міста було профінансовано 400 стартапів. Все це дало свої результати: контингент студентів, які навчались в Любліні на початку 2000-их років, збільшився сьогодні з 8 тисяч до 80 тисяч студентів у місті з населенням 350 тисяч.

Перші зустрічі з керівництвом міста Любліну та керівниками департаментів органів місцевого самоврядування надихнули учасників на ініціювання та реалізацію спільних проєктів у співпраці між закладами вищої освіти, місцевою владою, бізнесом та громадськими організаціями.

У міжнародному проєкті спочатку візьмуть участь 8 ЗВО з 5-ти областей південного та південно-східного регіонів України:

  • Національний університет «Запорізька політехніка», ректор Віктор Грешта, проректор Андрій Іванченко
  • Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького, ректорка Наталя Фалько, проректорка Тетяна Коноваленко
  • ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», ректорка Олена Хаджинова, завідувачка кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування Тетяна Гороховська
  • Херсонський національний технічний університет, ректорка Олена Чепелюк, завідувачка кафедри Лариса Сідельникова
  • Одеський національний технологічний університет, ректорка Лариса Іванченкова, помічниця ректора Ольга Ольшевська
  • Ізмаїльський державний гуманітарний університет, ректор Ярослав Кічук, професор кафедри права та соціальної роботи Олексій Ховпун
  • Маріупольський державний університет, перша проректорка Олена Булатова, завідувачка кафедри Юлія Демидова
  • Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, проректор Михайло Михайлов

З польської сторони цей міжнародний проєкт адмініструє Фундація ініціатив менеджерських: голова правління Павел Прокоп, м. Люблін.

З української сторони ініціатором проєкту виступає Національний університет «Запорізька політехніка», ректор професор Віктор Грешта.

Координаторами з організаційних питань є професори Запорізької політехніки Петро Гудзь, професор кафедри менеджменту та Марина Вікторівна Гудзь, професорка кафедри економіки та митної справи.

Люблінський досвід доводить, що плани Запорізької політехніки про збільшення кількості студентів в регіональних університетах мають усі шанси на успішну реалізацію.

Готові до плідної роботи! Будуємо новітню систему української освіти разом!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення