У межах виконання в Національному університеті «Запорізька політехніка» міжнародного проєкту «Міжпредметні компетенції для здорової та безпечної роботи в 21 столітті» (WORK4CE, Номер проекту: 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP) програми Еразмус+ Європейського Союзу кафедрою програмних засобів (зав. кафедри - Сергій Субботін, координаторка проєкту — Галина Табунщик) реалізується створення мобільної комп'ютерної лабораторії для спільної роботи (Digital co-production laboratory).

Проєкт Work4CE спрямовано на вирішення потреб в освітніх ресурсах для підготовки студентів до майбутнього робочого місця (Робота 4.0). Він передбачає розроблення міждисциплінарних навчальних планів та модулів, а також запровадження нових форм (віртуального) співробітництва між університетами та підприємствами для покращення практичної цінності навчальних планів та працевлаштування випускників. Завдяки впровадженню підходу спільної роботи викладачів, експертів галузі та членів професійних асоціацій будуть розроблені нові, пов'язані з роботою компетенції для робочого місця майбутнього (Робота 4.0). Цей підхід дозволить подолати розрив між академічними та промисловими колами в країнах-партнерах і надати випускникам компетенції, щоб впоратися з трансформацією робочого середовища, оцінити, де вони знаходяться і куди вони хочуть йти (аналіз, стратегія), щоб перетворитися на стійке робоче середовище.

Створення мобільної комп'ютерної лабораторії для спільної роботи надаватиме учасникам навчального процесу кафедри програмних засобів зручний доступ до передових інформаційних технологій та інструментів у зручному та привабливому для них форматі. Зокрема, лабораторія дозволить гнучко планувати та проводити практичні та лабораторні заняття для студентів як в комп'ютерних класах і лабораторія, так і в лекційних аудиторіях і залах. Така лабораторія зможе використовуватися не тільки в приміщеннях університету, але й на зовнішніх локаціях (конференціях, виставках, семінарах, олімпіадах, хакатонах та ін.). Лабораторія стане важливим інструментальним компонентом для реалізації проєкту WORK4CE у Запорізькій політехніці, дозволить студентам отримувати та розвивати практичні навички, важливі для успішного працевлаштування, покращить матеріально-технічне забезпечення навчального процесу, зробить роботу викладачів кафедри більш ефективною. Це також надасть можливість викладачам проводити заняття у нових інтерактивних форматах, які були раніше недоступні або обмежувалися нестачею обладнання.