19 березня в актовому залі ЗНТУ відбулася зустріч студентів з волонтерами, представниками «Автомайдану» міста Запоріжжя та бійцями АТО, організована за участю профкому студентів ЗНТУ.

Волонтерський рух був представлений «Об'єднанням волонтерів Запоріжжя». Активісти розповіли про виконану роботу, поділилися життєвими історіями, а також подякували молоді України та Запоріжжя зокрема. За словами волонтерів, саме завдяки активності студентів бійці були забезпечені на зиму свіжими овочами та пічками-буржуйками. На гроші зібрані студентами було відновлено школу у Слов'янську, куплено 4 реабілітаційні автомобілі й закуплені в достатній кількості кислородні маски. Волонтери поділилися планами на майбутнє, а також запросили всіх охочих приєднатися до волонтерського руху (у «Машинці» запис до лав волонтерів і пункт прийому допомоги знаходиться у кабінеті 196-а). Серед масштабних акцій, що плануються у найближчий час, волонтери назвали: зустріч 5200 демобілізованих бійців з міста Запоріжжя та області, а також фестиваль «Запоріжжя - місто з яйцями» (присвячений запорізькій вербній неділі 2014 року).

Та найбільше студентів зацікавили виступи людей, які беруть безпосередню участь у боях. До студентів «Машинки» завітали: командир батареї 55-ої артилерійської бригади, бійці ЗСУ та бійці полку спеціального призначення "Азов". Вони розповіли про свої бойові будні, описали реальну ситуацію на Сході України та відповіли на питання студентів. Кожен з виступаючих бійців звернувся до студентів від себе, але всі вони були єдині у думці щодо нас з вами: «Ви – майбутнє нашої держави. І почати будувати її, ви маєте негайно. Тим що сумлінно навчаєтесь – ви вже робите неоціненний вклад в майбутнє України». Тож маємо пам'ятати ці слова... Бо як ми віримо в кожного з них, так і вони вірять у нас. Важливо зрозуміти – ми в тилу, і тут ми ведемо свою війну. І шлях до перемоги – в нашій єдності. Бо як каже козацьке прислів'я: «Як всім народом дмухнути – то ураган буде».

Закінчити хотілося б перефразованими словами Кобзаря, які після зустрічі з бійцями ніби посилили віру в пророчі слова Шевченка:

Борімося – поборемо,

Нам Бог помагає!