Кібербезпека критично важливої інфраструктури України є надзвичайно вагомим фактором забезпечення стабільності, безпеки та ефективності функціонування країни та її суспільства. Заходи з підвищення кібербезпеки є невіддільною частиною гарантування національної безпеки та стійкості, оскільки надають можливість захисту від кібератак з боку загроз зовнішнього походження, забезпечення стійкості економіки та функціонування суспільства, збереження довіри та конфіденційності інформації та запобігання великим екологічним та фізичним ризикам.

Восени 2023 р. у межах виконання проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» Національний університет «Запорізька політехніка» отримав сучасне обладнання та програмне забезпечення. Було одержано майже 200 ліцензій на програмне забезпечення:

• Office 365 A5 for faculty
  • Office 365 A5 for students use benefit
  • Visual Studio Professional 2022
  • Windows 11 Pro Ukrainian DVD
  • Advanced Threat Analytics
  • SQL Server Enterprise Core
  • Win Server DC Core
  • Win Server Standard Core

Також у межах проєкту було отримано персональні комп'ютери, проєктори, багатофункціональні пристрої, мультимедійне, серверне та допоміжне обладнання.

Надана апаратура та програмне забезпечення — це не тільки матеріальна підтримка, але й можливість для здобувачів освіти та НУ «Запорізька політехніка» ефективно продовжувати освітній процес та сприяти розвитку галузі кібербезпеки в Україні.