На кафедрі  приділяється велика увага роботі з обдарованою молоддю. Результати наукової роботи студентів доповідаються на університетських наукових конференціях, на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях та форумах у містах Києві, Дніпропетровську, Харкові та Донецьку.

За участь у конкурсі “Samsung Young Scientist Day” (Київ, 2006 р.) асп. Васютіну Є.В.  присуджено ІІ місце.

Студентська робота “Вольт-амперна характеристика одноелектронного транзистора” зайняла І місце на другому етапі Всеукраїнського конкурсу студ. наукових робіт з фізики у 2007 навчальному році,  а її автор студент гр. РП-311 Бабіч А.В. нагороджений Почесною грамотою.

Випускниками кафедри, які продовжили навчання в аспірантурі, захищені:

- у 2007 р. Васютіним Є.В. кандидатська дисертація на тему “Зарядові і розмірні ефекти в наноструктурах і кластерах”, представлена на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла;

-  у 2010 р. Жавжаровим Є.Л. кандидатська дисертація на тему “Дослідження впливу атомарного водню на поверхню та приповерхневі шари напівпровідникових кристалів”, представлена на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю – 01.04.18 - фізика і хімія поверхні;

-  у 2011р. Бабічем А.В. кандидатська дисертація на тему «Поверхневі та тунельні ефекти в металевих наноструктурах», представлена на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла;

-  у 2012р. Коротун А.В. кандидатська дисертація на тему «Оптичні властивості металевих низькорозмірних структур», представлена на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла;

- y 2015р. Надежда Драгнева (2011 год выпуска), закінцив курс навчання в аспірантурі  (Lakehead University, Thunder Bay, ON Canada), захистила дисертацію 13 травня 2015 г. на тему «Modelig Molecular mechanisms of biocompatibility of artificial materials» і отримала ступінь Doctor of Philosophy in Biotechnology!

-  у 2016р. Вакула П.В. кандидатська дисертація на тему «Енергетичні стани електронів та позитронів у вакансіях металів та шаруватих наноструктурах», представлена на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла.

У 2010 р. доц. Расщупкіна М.С. проходила стажування в ін-ті Макса Планка (Штутгардт, Німеччина). По закінченню стажування залишилася працювати в в ін-ті Макса Планка за контрактом.

З 1 вересня 2011 р. ст. Драгнєва Н.С. (гр.РП-316) прийнята на навчання у магістратурі Lakehead університету (Канада). По закінченню магістратури поступила на навчання до аспірантури того ж університету.