Ви є тут

Головна

Інформація для абітурієнтів

Долучайтесь до нашої спільноти в Telegram та YouTube

QR Telegram QR YouTube

 


«Година спілкування» на кафедрі «АТД та ГЕУ»

27 квітня 2024 року у рамках заходу «Година спілкування» відбулась зустріч науково-педагогічних працівників кафедри «АТД та ГЕУ», викладачів «Токмацького механічного фахового коледжу», «Запорізького будівельного фахового коледжу» із здобувачами вищої освіти та потенційними абітурієнтами. Також була організована онлайн трансляція з батьками абітурієнтів із м. Львів.

Зображення Зображення

Під час вступної промови в.о. завідувача кафедри Артюх Олександр Миколайович торкнувся окремих моментів створення та етапів розвитку кафедри, окремо зосередив увагу та надав пояснення щодо особливостей прийому на навчання за освітніми програмами кафедри та значимості формування компетентностей у поєднанні із базовими знаннями та затребуваністю фахівців підприємствами, які здійснюють виробництво, модернізацію, експлуатацію автомобільних транспортних засобів та відновлюють їх справний стан. Значну увагу було приділено організаціям, з якими в останній час були укладені договори про науково-технічне співробітництво.

Зображення Зображення

Присутні мали можливість побачити та безпосередньо ознайомитись із навчально-матеріальною та методичною базою кафедри, задати питання та отримати на них пояснення, які базувалися на реальних предметних складових аудиторного фонду. Особливу зацікавленість проявили здобувачі фахових коледжів стосовно стендів для випробування та діагностики систем сучасних ДВЗ із впорскуванням палива. У жвавих обговореннях прийняли участь директор «Токмацького механічного фахового коледжу» Кошелюк Руслан Олегович, старший викладач «Запорізького будівельного фахового коледжу» Степанченков В’ячеслав Олександрович.

Зображення Зображення

 

Зображення Зображення

Майбутні абітурієнти ознайомились з обладнанням, стендами, макетами, розрізними агрегатами, механізмами, улаштуванням профільних аудиторій та лабораторій кафедри, а здобувачі освіти наочно побачили складові матеріально-технічної бази, яка використовується в навчальних відеороликах під час онлайн занять. При цьому, доцент Кубіч Вадим Іванович звертав увагу на особливості устрою та використання такого обладнання як розрізні ДВЗ, розрізні агрегати трансмісії; науково-навчальні стенди для дослідження гальмівної системи автомобіля, для визначення характеристик еластичного колеса, для дослідження жорсткості підвіски типу МакФерсон; стенда для балансування коліс, машини для випробування матеріалів на тертя та знос тощо.

Під час підведення підсумків зустрічі сторони висловили подяки за організацію та побажання у подальшому проведенні таких заходів у запропонованому форматі, а присутні майбутні абітурієнти були запрошені до вступу для навчання на освітні програми «Експлуатація, випробування та сервіс автомобілів та тракторів» та «Двигуни внутрішнього згорання.

Зображення Зображення

 


День відкритих дверей

30 березня, в День відкритих дверей університету, кафедру відвідали абітурієнти. Викладачі та співробітники кафедри провели коротеньку, але цікаву ознайомчу екскурсію. Майбутні вступники побачили обладнання, діючі зразки та макети двигунів, елементи конструкції автомобілів різних типів, дізнались про особливості навчання та подальше працевлаштування фахівців з конструювання, експлуатації, випробування та сервісу автомобілів та двигунів внутрішнього згорання.

 


Університетська конференція "Тиждень науки-2024"

18 квітня 2024 року на кафедрі «Автомобілів, теплових двигунів та гібридних енергетичних установок» в онлайн-форматі відбулася робота секції «Транспортні засоби» серед науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти.

Тиждень науки 2024

Доповіді секції «Транспортні засоби» велися за чотирма напрямками. За першим напрямком «Кузов легкового автомобіля та його аеродинамічні властивості» зробили доповіді студенти: Безпалько Максим та Безпалько Микита – група Т-113м, Второв Р.Ю. – група Т-110 та Штим Д.В. – група Т-211.

Була відзначена доповідь магістранта Безпалько Максима, яка була присвячена сучасним методам оптимізації аеродинаміки автомобіля. Основний акцент доповідачем був поставлений на розкриті інновації в галузі аеродинаміки з точки зору конструктивного прояву аспекту складових кузова автомобіля та їх комп’ютерного моделювання.

Зображення Зображення

За другим напрямком «Експлуатаційна надійність легкових автомобілів та заходи її підтримки та відновлення» виступили із доповідями аспірант Кудін О.П., магістрант групи Т-113м Демянков В.О. та студенти групи Т-211: Канський А.В., Штанько Є.К.

За даним напрямком була відзначена доповідь аспіранта Кудіна О.П. яка вирізнялася глибокими теоретичними та експериментальними дослідженнями з перевірки гіпотези щодо шкідливого впливу ГБО на каталізатор автомобіля категорії М1 із розподіленим впорскуванням палива. Дана доповідь викликала жваве обговорення питань, пов’язаних з процесами горіння паливоповітряної суміші на режимах руху автомобіля, розповсюдженні температури відпрацьовуваних газів по випускному тракту та прояву експлуатаційних показників автомобіля. У доповідях студентів Канського А.В. та Штанько Є.К. приділена увага пошуку причин виникнення вібрацій на кузов автомобіля від двигуна, карданної передачі та способам їх виявлення та усунення.

Зображення Зображення

За третім напрямом «Джерела електричної енергії сучасних легкових автомобілів» були заслухані доповіді студентів групи Т-211 Шевченко Є.О. та Тишлек В.В., а також студента групи Т-111сп Сіланова М.В.

Присутні відзначили актуальність доповіді студента Тишлек В.В., в якій він розкрив питання актуальності використання у сучасних автомобілях стартер-генераторів із ремінним приводом та інтегрованих у двигун.

Зображення Зображення

В роботі секції «Транспортні засоби» прийняли участь запрошені гості з Запорізького будівельного фахового коледжу: викладач Степанченков В.О. та його студенти Магницький М.С., Репін М.Л., які виступили за четвертим напрямком «Здійснення сервісних послуг СТО». При цьому викладач Степанченков В.О. відзначив, що всі доповіді були дуже цікавими та подякував за запрошення.

При підведенні підсумків конференції доцентами кафедри Кубічем В.І., Слюсаровим О.С., Щербиною А.В. були сказані слова щирої вдячності за участь присутніх в роботі секції «Транспортні засоби» та висловили побажання здобувачам вищої освіти не зупинятися на досягнутому, і продовжувати вдосконалювати свій освітній та науковий рівень на кафедрі «Автомобілів, теплових двигунів та гібридних енергетичних установок».

19 квітня також в онлайн-форматі відбулася робота секції «Двигуни внутрішнього згорання». Присутні заслухали ряд доповідей, перша з яких – студента 3 курсу Коробчука Н.С. (група Т-411) – про особливості конструкції російського БПЛА «Орлан-10», походження складальних одиниць та електронних засобів цього літального апарату.

Зображення Зображення

В доповіді студента Зайцева М.П. (група Т-412сп) було розкрито особливості конструкції двигуна Ferrari, який має ряд цікавих особливостей, зокрема: перевернуте розташування двигуна в автомобілі (вверх картером), привід масляних насосів від розподільних валів, воднева паливоподача, підключення електродвигунів до двигуна. Все це сприяє оптимізації аеродинамічних характеристик та розподілу ваги, що є критично важливим для спортивних автомобілів.

Старший лаборант кафедри Швидкий А.А. доповів про вплив зміни сезонних температур в різних кліматичних зонах на робочі параметри ДВЗ різних типів, зміну їх характеристик та надійність роботи.

Зображення

В доповіді студентки Пачколіної В.А. проаналізовано можливості та ризики використання цифрових технологій для екологізації сільськогосподарського виробництва на прикладі Німеччини. Розглянуто відправні точки цифровізації показують різноманітність і потенціал для ефективного використання ресурсів, збереження клімату, навколишнього середовища та природи під час здійснення сільськогосподарського виробництва.

Зображення Зображення

Старший викладач кафедри Сухонос Р.Ф. зробив доповідь, яка виходить поза рамки роботи секції, з фалеристичним екскурсом в історію найвищої нагороди Франції – Ордена Почесного легіону, та практичні особливості атрибуції нагородних знаків ордена часів Третьої республіки.

Керівник секції «Двигуни внутрішнього згорання» професор Слинько Г.І. подякував всім доповідачам за цікаві презентації, а учасникам – за жваве обговорення представленого матеріалу.

 


Онлайн-вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

6 березня 2024 року НПП кафедри прийняли участь у проведенні онлайн-вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи», який було проведено в НУ «Запорізька політехніка». Доценти Щербина А.В., Кубіч В.І. за результатами складання тестів отримали сертифікати із зарахуванням 0,5 ЄКТС.

Зображення Зображення

 


Вітаємо переможців університетського конкурсу на кращу наукову роботу 2023/2024 н.р.!

Студенти кафедри приймають активну участь в науковій діяльності, і тому традиційно займають високі призові місця на наукових конкурсах. За результатами університетського конкурсу на кращу наукову роботу 2023/2024 н.р. в секції "Транспортна" зайняли призові місця:

Гвоздик Олександр Олександрович, група Т-412м - І місце (науковий керівник Слинько В.В.). Тема роботи "Вплив присадки метану до паливо-повітряної суміші на енергоекономічні показники бензинового двигуна внутрішнього згоряння";

Грачов Павло Валентинович, група Т-412м - ІІ місце (науковий керівник Рябошапка Н.Є.). Тема роботи "Дослідження продуктивності і характеристик генераторів з регульованою швидкістю"

Десятерик Максим Миколайович, група Т-412м - ІІІ місце (науковий керівник Сухонос Р.Ф.). Тема роботи "Дослідження впливу модернізації системи впуску чотиритактного бензинового двигуна на техніко-економічні показники"

Вітаємо із досягненням!


Вітаємо магістрів із захистом дипломних робіт!

У грудні 2023 - січні 2024 р. на кафедрі ДВЗ успішно відбувся захист дипломних робіт магістрів. Всього 15 студентів дійшли до логічного фіналу навчання та рішенням державної екзаменаційної комісії здобули професійні кваліфікації в галузі інженерної механіки

Вітаємо наших випускників, бажаємо їм удачі та наснаги!

Зображення Зображення

Зображення Зображення

20.12.2024-22.12.2024 р. та 22.01.2024-31.01.2024 р. на кафедрі «Автомобілі» відбулися захисти випускних магістерських робіт. Здобувачі Маковський Д.В., Костильов А.М. та інші продемонстрували високий рівень підготовки кваліфікаційних робіт та фахової компетентності.

21.02.2024 в урочистій обстановці дипломи випускникам кафедр Олександру Кудіну (на фото перший справа), Артему Костильову (на фото другий справа) вручали Кравчун О.С. та Торба Ю.І.

Захист магістрів, 2023 року


Вітаємо переможців університетської олімпіади!

 

Олімпіада

 


Залучання до проведення занять професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців

26 жовтня 2023 року у проведенні онлайн лекційних занять з дисципліни «Гідравліка, гідро- та пневмоприводи автомобілів» у групах Т-211, 212_2, 212сп за темою «Гідравлічні насоси» прийняв участь професіонал-практик, керівник авторизованого центру Profigas №43 (м. Запоріжжя), експерт-оцінювач ФДМУ Кудін Олександр Петрович. Він розповів здобувачам вищої освіти про різні типи гідравлічних насосів, які використовуються в автомобілебудуванні, про їх конструктивні особливості, а також про способи перевірки технічного стану насосів за параметрами оцінки.

Зображення Зображення

 

Зображення

 

Фото 1. Обговорення типів гідронасосів

Фото 2. Пояснення будови та принципу роботи пластинчастого насоса

Фото 3. Використання вимірювальних приладів для перевірки технічного стану насосів за геометричними параметрами


Залучання до проведення занять професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців

18 вересня 2023 року у проведенні онлайн лекційних занять з дисципліни «Основи конструкції трактора» у групах Т-211, Т-212_2, Т-212сп за темою «Загальна компоновка та конструктивні схеми тракторів різного призначення» прийняв участь інженер-проєктант фірми Agrimet Spółka z o.o. (Польща) к.т.н., доц. А. Ю. Сосик. Він поділився досвідом проєктування та випробування причіпних неактивних знарядь для сільськогосподарських тракторів великої потужності, а також навів особливості агрегатування колісних машинно-тракторних агрегатів, що експлуатуються у сільському господарстві Польщі.

Зображення Зображення

Фото 1. Обговорення питань компонувальних схем колісних енергетичних засобів

Фото 2. Пояснення А. Ю. Сосика «Проєктування та випробування причіпних неактивних знарядь для сільськогосподарських тракторів»

 


Оновлення освітніх програм «Двигуни внутрішнього згорання»

Міністерством освіти і науки України затверджені стандарти вищої освіти за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», з якими можна ознайомитись за посиланнями: БАКАЛАВРИ та МАГІСТРИ.

На їх основі розроблено освітні програми бакалаврів та магістрів «Двигуни внутрішнього згорання», доступні за наступним посиланням БАКАЛАВРИ та МАГІСТРИ

Запрошуємо всіх стейкхолдерів освітнього процесу (освітян, здобувачів освіти, працедавців) прийняти участь до вдосконалення та покращення освітніх програм. Пропозиції та побажання просимо надсилати на електронну скриньку kafedra_tg@zntu.edu.ua або на адресу університету.

 


План перспективного розвитку кафедри

 

З метою покращення провадження освітньої та наукової діяльності розроблено план перспективного розвитку кафедри «Двигуни внутрішнього згорання»

Файл 1 Файл 2


Вітаємо бакалаврів із захистом дипломних робіт!

У червні 2024 р. на кафедрі ДВЗ успішно відбувся перший захист дипломних робіт бакалаврів (раніше студенти складали Державний іспит). Всього 7 студентів дійшли до логічного фіналу навчання та рішенням державної екзаменаційної комісії здобули професійні кваліфікації в галузі інженерної механіки

Вітаємо наших випускників, бажаємо їм удачі та наснаги.

Захист бакалаврів, 2023 року

Захист бакалаврів, 2023 року

Захист бакалаврів, 2023 року

Захист бакалаврів, 2023 року

 


Вітаємо переможців університетського конкурсу на кращу наукову роботу 2022/2023 н.р.!

 

Студенти кафедри ДВЗ приймають активну участь в науковій діяльності, і тому традиційно займають високі призові місця на наукових конкурсах. За результатами університетського конкурсу на кращу наукову роботу 2022/2023 н.р. в секції "Транспортна" зайняли призові місця:

Науменко Сергій Володимирович, група Т-411м - І місце (науковий керівник Слинько Г.І.). Тема роботи "Дослідження впливу питомої маси поршневої групи на навантаженість деталей і ефективність бензинового двигуна";

Кушнір Олександр Дмитрович, група Т-411м - 3 місце (науковий керівник Слинько Г.І.). Тема роботи "Вплив кута між кривошипами на запас міцності неповноопорного колінчастого валу 2-циліндрового опозитного ДВЗ"

Вітаємо із досягненням!


Вітаємо магістрів!

Захист магістрів, грудень 2022 року

Захист магістрів, грудень 2022 року

Незважаючи на проблеми зі світлом, вчасно відбувся захист дипломних робіт магістрів освітньої програми "Двигуни внутрішнього згорання". Чотири студенти, в тому числі один онлайн, захистилися "на відмінно". Вітаємо наших випускників! Бажаємо вдачі в цей непростий час та реалізації всіх задумів!

Вітаємо Алмаєва Віктора Івановича з 60-річчям!

 

9 червня 2022 року виповнюється 60 років завідувачу навчальної лабораторії кафедри «Двигуни внутрішнього згорання» Алмаєву Віктору Івановичу.

Віктор Іванович в НУ «Запорізька політехніка» з 2005 року, і останні 15 років його трудова діяльність пов’язана з кафедрою ДВЗ. Працюючи в університеті, Віктор Іванович зарекомендував себе як висококваліфікований працівник, сумлінно виконує свої службові і громадські обов’язки, займає активну позицію у підготовці висококваліфікованих фахівців в галузі машинобудування.

Весь колектив кафедри бажає Віктору Івановичу міцного здоров’я, особистого щастя, життєвих радощів, успіхів у праці.

 


Вітаємо Беженова Сергія Олександровича з 60-річчям!

 

11 квітня святкує свій ювілей доцент кафедри «ДВЗ » Беженов Сергій Олександрович.

Колектив кафедри щиро вітає з днем народження Сергія Олександровича. Бажаємо міцного здоров’я, достатку, успіхів у роботі, радості, удачі, щастя, любові. Нехай життя б’є ключем, хай люди шанують, а будинок буде наповнений теплом і затишком.

 


Наша викладачка виступила у Києві

STEM IS FEM

STEM IS FEM

Євсєєва Наталія Олексіївна, к.т.н, доцент кафедри «ДВЗ» 29-30 серпня 2020 року у Києві прийняла участь в освітньому модулі проекту STEM IS FEM на тему «Машинобудування» та стала постійним спеціальним членом спільноти STEM IS FEM. Модуль проводився для учениць 9-11 класів.

STEM IS FEM - благодійна освітня ініціатива, що має на меті залучити більше дівчат до навчання у технічних галузях.

 


Закордонне стажування нашого аспіранта

KU Leuven

KU Leuven

KU Leuven

KU Leuven

KU Leuven

KU Leuven

Аспірант кафедри «ДВЗ» Бокарьов В.І. повернувся додому після тривалого стажування за кордоном. В рамках міжнародної програми Erasmus+ з жовтня 2019 року до червня 2020 р. він перебував у Бельгії, в Левенському католицькому університеті (KU Leuven), інститут Де Найр, що у місті Сінт-Кателейне-Вавер. Протягом стажування Владислав Ігорович побудував випробувальний навантажувальний стенд та провів експерименти за тематикою дисертації щодо дослідження ефективності роботи бензинових ДВЗ, переобладнаних для роботи на газовому паливі. Одночасно з цим Бокарьов В.І. пройшов підготовку оператора гальмівного стенду з біговими барабанами фірми MAHA та отримав сертифікат.

 


Вітаємо з державною нагородою!

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Слинька Георгія Івановича, завідувача кафедри «Двигуни внутрішнього згорання» Національного університету «Запорізька політехніка» нагороджено державною нагородою – почесним званням «Заслужений працівник освіти України». Відповідний указ з нагоди Дня науки №186 від 15 травня 2020 р. підписав президент України В.О. Зеленський.

Колектив кафедри вітає Георгія Івановича з високим педагогічним званням!

 


Вітаємо студента із перемогою в конкурсі!

У Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбувся другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Енергетичне машинобудування». За результатами рецензування робіт галузевою комісією було визначено переможців. Дипломом ІІ ступеню нагороджений Білий Роман Юрійович, студент групи Т-418сп, який виконав роботу під керівництвом д.т.н., професора Слинько Георгія Івановича. Вітаємо з перемогою!

 


Навчання під час карантину

З метою забезпечення виконання індивідуальних навчальних планів здобувачів освіти викладачі кафедри ДВЗ забезпечують інформаційне наповнення дисциплін в «Системі дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» (Moodle). Навчальні матеріали доступні за наступним посиланням:

http://moodle.zp.edu.ua/course/index.php?categoryid=342

Для отримання реєстраційних даних персональних облікових записів здобувач освіти особисто надсилає на електронну пошту деканату транспортного факультету dekanat_tf@zp.edu.ua листа, у якому міститься у довільному порядку така інформація: прізвище, ім’я, по-батькові здобувача освіти; шифр академічної групи; дата народження; номер мобільного телефону для зв’язку. Протягом доби з моменту отримання листа на зазначений у ньому номер телефону буде надіслано SMS-повідомлення, яке буде містити логін та пароль для входу в систему за наступним посиланням:

http://moodle.zp.edu.ua/login/index.php

При першому вході здобувач освіти має особисто заповнити актуальну електронну пошту. Це дасть змогу системі та викладачам контактувати з ним та можливість самостійно змінювати пароль.

 


Вітаємо магістрів із захистом дипломних робіт

Захист магістрів 2019

Захист магістрів 2019

Захист магістрів 2019

16 та 18 грудня 2019 року на кафедрі ДВЗ успішно відбувся захист дипломних робіт. Всього 16 студентів дійшли до логічного фіналу навчання та рішенням державної екзаменаційної комісії здобули кваліфікацію «Інженер-механік» і «Викладач вищих навчальних закладів».

Вітаємо наших випускників, бажаємо їм удачі та наснаги.

 


Світовий рекорд нашого студента

Спортивне досягнення нашого студента

Спортивне досягнення нашого студента

Спортивне досягнення нашого студента

10 грудня в Києві наш студент Владислав Яровий встановив світовий рекорд, який був зафіксований Національним реєстром рекордів України. Менш ніж за хвилину він виконав 26 обертів 40-кілограмовою гирею, причому зробив це однією рукою і з зав’язаними очима. Отриманий результат в два рази перевищує досягнення попереднього рекордсмена (13 обертів).

На черзі книга рекордів Гіннеса!

 


Спортивне досягнення нашого студента!

Спортивне досягнення нашого студента

Спортивне досягнення нашого студента

Виступаючи в Запоріжжі 6 жовтня 2018 року Владислав Яровий, студент транспортного факультету, що навчається за спеціальністю «Двигуни внутрішнього згорання», встановив Рекорд України – «Найтриваліший час безперервного жонглювання всліпу гирею з подвійним обертом, вага - 34 кг».

Владислав наполегливий не тільки у досягненні спортивних вершин, а також вдало поєднує навчання з роботою та спортом. Побажаємо Владиславу, щоб у майбутньому він встановив світовий рекорд та знайшов своє місце у житті!

Вітаємо та бажаємо нових звершень!

 


 

До Запоріжжя завітав екіпаж Rallyе Monte-Carlo Classique 

17 березня 2023 року до нашого університету, а саме на кафедру «Автомобілі», завітав колишній студент кафедри Роман Щипков, майстер спорту України з автомобільних перегонів, чемпіон України з авторалі, бронзовий призер фіналу Європи з автозвукового спорту та тюнінгу, телевізійний ведучий, журналіст.

Роман 50 років займається автомобільним спортом. Також захоплюється ретроавтівками. Мріяв прийняти участь у чемпіонаті Ralley Monte-Carlo Classique. І мрія здійснилася.

Rallyе Monte-Carlo Classique проводиться Автомобільним клубом Монако вже 111 років. Та вперше за всю історію світових змагань ретроавтомобілів у чемпіонаті узяли участь екіпажи з України, яку представляли командами із п'яти міст: Запоріжжя, Києва, Львова, Чернівців та Тернополя. Брали участь у змаганнях на «Запорожцях»: «ЗАЗ-965», «ЗАЗ-965-А», «ЗАЗ-966» та «ЗАЗ-968».

Запорізький екіпаж представляли пілот Роман Щипков та штурман Олексій Бурбак. Для участі у чемпіонаті були придбані два автомобілі: «ЗАЗ 968М» та ще один «горбатий» «Запорожець ЗАЗ-965».

Ралі Монте Карло

Командир збірної української команди автомобілістів, яка брала участь у Ralley Monte-Carlo Classique, Роман Щипков – із Запоріжжя. А от «ЗАЗ 968М», на якому екіпаж брав участь у змаганнях, придбали у Черкасах, та який проїхав понад 7,5 тисяч кілометрів і показав гарні результати.

Ралі Монте Карло

Чемпіонат розпочався 31 січня 2023 року і завершився 2 лютого у Монако. Запоріжжя стало першим містом старту проєкту в Україні.

Спілкуючись з нами Роман розповів, що після 24 лютого 2022 року команда волонтерила: ремонтували автівки для ЗСУ. А вже цього року команда прийняла участь у Rallye Monte-Carlo Historique, проїхавши 8 тисяч кілометрів європейських доріг, підкорила гірські траси Франції та Монако на своєму чорному Запорожці.

Ралі Монте Карло

«Ми стартували з німецького міста Бад-Хомбург. Потім французьке невеличке місто Валенс, де збиралися всі учасники. Звісно, Монте-Карло. Після цього Ліон. Була зустріч у Турині, нас запросили до найбільшого автомобільного музею Італії. Після Турина ми відвідали відоме місто Брешія, звідки стартує ралі Mille Miglia».

Після змагання Роман почав свій тур Україною. Він відвідав Чернівці, Кам'янець-Подільський, Бар, Вінницю, Житомир, Київ, Канів, Черкаси.

Завітав екіпаж й до Запоріжжя.

Ралі Монте Карло

Роман Щипков, на своєму гарному чорному «Запорожці», який прикрашений наліпками, а також прапорами Євросоюзу та 72-ої бригади ім. Чорних Запорожців, відвідав наш університет і кафедру «Автомобілі», за що ми дуже вдячні Романові.

Ралі Монте Карло

Недаремно цей «Запорожець» – саме чорного кольору. «Це пов’язано з тим, що нині наші друзі воюють у 72-й бригаді ЗСУ імені Чорних Запорожців», – пояснив Роман Щипков. Роман розповів, що «Запорожцю», на якому фінішував у Монте- Карло – 52 роки, 90% його запчастин – оригінальні. За три тижні дороги до перегонів, самих перегонів і повернення з них в Україну, Роман проїхав на «Запорожці» майже 8 тисяч кілометрів, перетнув 11 країн Європи з трьома прапорами на авто – України, Європейського Союзу та 72-ої бригади ЗСУ ім. Чорних Запорожців. Зробив це Роман аби нагадати європейцям про війну в Україні. «Нашим завданням було, незважаючи на те, що країна воює з дуже підступним і падлючим ворогом, показати, що ми є, що ми боремось і що перемога буде за нами», – наголосив Роман Щипков.

Співпраця із спорідненими кафедрами ВНЗ України

Розробка та випуск науково-методичної літератури для якісного забезпечення освітнього процесу є одним із поточних завдань науково-педагогічних працівників ВНЗ при здійснені професійної діяльності. Результатом співпраці доцента кафедри Кубіча В.І. із колегами кафедри «Автомобілів та транспортно-логістичних систем» Дніпровського державного технічного університету м. Каменське є розроблений навчальний посібник: «Основи технології виробництва та ремонту автомобілів» та отриманий патент на корисну модель «Пневматичний транспортний засіб». Отримані публікації прийняті до використання у викладанні дисциплін за навчальними планами освітніх програм кафедри.

Профорієнтаційна робота

У рамках університетьского заходу «Дні відкритих дверей у Запорізькійполітехніці!» 9.12.2023 на базі кафедри «Двигуни внутрішнього згорання» сумісно з кафедрою «Автомобілі» була організована локація з ознайомлення майбутніх абітурієнтів за освітніми програмами «Двигуни внутрішнього згорання» та «Експлуатація, випробування та сервіс автомобілів та тракторів». У заході від кафедри ДВЗ прийняли участь старші викладачі Сухонос Р.Ф., Рябошапка Н.Е., від кафедри «Автомобілі» доцент Кубіч В.І.

День відкритих дверей

Під час розкриття особливостей вивчення деяких освітніх компонентів присутнім були продемонстровані прилади для вивчення властивостей паливно-мастильних матеріалів. При цьому бажаючі мали змогу самостійно виконати окремі випробувальні операції. Дякуємо нашим гостям та чекаємо на навчання у стінах нашого славетного університету.

 

Університетська студентська олімпіада

Олімпіада

У відповідності із наказом №426 від 8 листопада 2023 на кафедрі «Автомобілі» 5 грудня 2023 року в дистанційному форматі була проведена університетська студентська олімпіада.

Метою даного заходу є виявлення та підтримка обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації.

Олімпіада

На олімпіаді було дві секції для учасників олімпіади. 

В першій секції взяли участь студенти 4 та 5 курсу, а саме Баранов О.П. Т-110, Второв Р.Ю. Т-110, Ліньков Н.А. Т-110, Сіланов М.В. Т-111сп, Безпалько М.В. Т-113м, Безпалько М.В. Т-113м та Надєєв О.В. Т-113м. За результатами проведення олімпіади  в даній секції перше місце посів Безпалько Микита, 2-е місце - Безпалько Максим та 3-е місце - Второв Руслан.

В другій секції брали участь студенти 3 курсу групи Т-211, а саме Канський А.В., Тишлек В.В., Шевченко Є.О. та Штим Д.В. В даній секції перше місце посів Канський Антон, 2-е місце - Штим Дмитро та 3-е місце - Тишлек Володимир.

Викладачі кафедри «Автомобілі» дякують всім учасникам студентської олімпіади, і щиро вітають її переможців.

 

Участь у міжнародній науково-практичній конференції

Конференція

У період з 16.05 до 18.05.2023 року представники кафедри «Автомобілі» та Транспортного факультету прийняли участь у проведенні міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні аспекти розвитку автомобільного транспорту України», яка була присвячена 30-ти річчю кафедри «Автомобілі та автомобільне господарство» Дніпровського державного технічного університету (м. Кам’янське).

Принцип виникнення "Парадокса Петрушова"

Відкриття конференції та пленарне засідання

У секції № 1 «Автомобілі і трактори. Функціональна стабільність автомобілів і тракторів. Вдосконалення методів їх випробувань. Надійність» виступив з доповіддю на тему «До методики фізичного моделювання впливу на кути сходження коліс передньопривідного автомобіля» здобувач вищої освіти за рівнем PhD Юрій Галайда (науковий керівник – к.т.н., доцент Вадим Кубіч). Він представив результати теоретичних досліджень, які були отримані ним при навчанні в аспірантурі на кафедрі «Автомобілі».

Доповідь викладача Юрія Галайди

У секції № 2 «Технічна експлуатація, автосервіс, ремонт автомобілів і тракторів. Матеріалознавство. Моделювання. Вібростійкість» виступив англійською мовою з доповіддю на тему «Development of an algorithm for the search of the causes of the instability of the engine at idle speed when it is supplied with LPG) здобувач вищої освіти групи Т-211 за рівнем бакалавр Антон Канський (науковий керівник – к.т.н., доцент Вадим Кубіч), який навчається на кафедрі «Автомобілі» за освітньою програмою «Експлуатація, випробування та сервіс автомобілів та тракторів». У доповіді була приділена увага питанням діагностування робочих процесів двигуна автомобіля Honda CR-V, що працює на LPG при здійсненні послуг автосервісу у м. Запоріжжя.

Доповідь Канського

Обговорення доповідей пройшло у творчій науково-пізнавальній атмосфері. Учасники мали можливість не тільки представити результати своїх досліджень та надбань, а й познайомитись з іншими науковими досягненнями науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти інших навчальних закладів України.

За підсумками засідання секцій організаційним комітетом конференції доповіді Канського А.В, Галайди Ю.Є. були відмічені дипломами за 1-ше та 3 - те місця.

Дипломи конференції

Дипломи конференції

Тиждень науки - 2023

«Тиждень науки - 2023» це заходи традиційного підбиття підсумків наукової діяльності науково-педагогічних працівників, науковців, здобувачів вищої освіти, молодих учених та аспірантів структурних підрозділів нашого вищого навального закладу. 27 квітня 2023 року на кафедрі «Автомобілі» в онлайн-форматі відбулася робота секції «Транспортні засоби» серед науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти.

Тиждень науки

На конференції були заслухані доповіді здобувачів вищої освіти групи Т-211 Канського А.В., Шевченко Є.О., Штанько Є.К., Штима Д.В., які навчаються за освітньою програмою «Експлуатація, випробування та сервіс автомобілів та тракторів». Змістовна інформація цих здобувачів торкалася питань особливостей діагностування двигунів, ремонту маточних вузлів коліс, визначення параметрів роботи джерел живлення автомобіля. Також були представлені доповіді здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітньою програмою «Колісні та гусеничні транспортні засоби», а саме: Назаренко О.М., Безпалько М.В. - група Т-119, Лінькова М.А. – група Т-110, Сіланова М.В. – група Т-121сп. У презентаціях цих здобувачів висвітлювались питання оцінки стану моторних олив, форсування бензинового двигуна, можливості використання 3D-друк у машинобудуванні, тепловізійного діагностування автомобіля.

У роботі секції прийняв участь викладач відокремленого структурного підрозділу «Бердянський машинобудівний фаховий коледж» Національного університету «Запорізька політехніка» Галайда Ю.Є. із доповіддю «Розробка алгоритму корегування кута сходження керованих коліс передньопривідного автомобіля», яка є одним із прикладних наукових питань, що досліджуються їм у своєї кваліфікаційної праці на здобуття наукового ступеня PhD з галузевого машинобудування.

Кафедра Автомобілі

Захід пройшов у творчій дискусії, під час якої доповідачі продемонстрували не тільки навички оформлення презентацій на науково-технічну тематику, а і вміння змістовно відповідати на запитання присутніх.

Відзначаються роботи здобувачів вищої освіти групи Т-211 Канського А.В. на тему «Усунення нестійкості роботи двигуна R20A1 на холостому ходу» та Штанько Є.К. «Особливості монтажу підшипника маточини колеса автомобіля Volkswagen Transporter T5», які відрізнялися практичним вирішенням існуючих проблем при експлуатації автомобілів та їх обслуговування в умовах сучасного автомобільного сервісу.

Кафедра Автомобілі

Кафедра Автомобілі

Доповідь здобувача вищої освіти Назаренко О.М. продемонструвала наявність його теоретичних і практичних напрацювань в дослідженні впливу картерних газів на стан моторної оливи, які ним продовжуються у відповідності з раніше сформованим напрямком наукових досліджень нашої кафедри.

Кафедра Автомобілі

Робота студента Сіланова М.В. ознайомила присутніх із можливостями сучасних методів тепловізійної діагностики різних систем автомобіля.

Кафедра Автомобілі

При підведенні підсумків конференції доцентами кафедри Слюсаровим О.С., Кубічем В.І., Щербиною А.В. висловлені побажання здобувачам вищої освіти не призупинятися у досягнутому, і  продовжувати вдосконалювати свій освітній та науковий рівень.

Підсумки студентських наукових робіт

Підведені підсумки студентських наукових робіт 2022-2023 років, перший етап. Від нашої кафедри подавалось дві наукові роботи для участі у секціях "Транспортна", "Технічна". За результатами конкурсу здобувачі групи Т-119 Безпалько Максим, Безпалько Микита зайняли ІІ місце (секція "Транспортна", науковий керівник доцент Кубіч В.І.), а Олександр Назаренко, група Т-119 та Дмитро Мимоход, група Т-111м зайняли ІІ місце (секція "Технічна", науковий керівник доцент Кубіч В.І.). 07.02.2023 року в урочистих обставинах проведене вручення грамот. На фото грамоти від ректора Віктора Грешти отримали Максим і Микита Безпалько.

Наукова робота

Наукова робота

Вручення дипломів

15.01.2022 року на кафедрі пройшов захист випускних магістерських робіт. Здобувачі Плохий Р.Е., Мимоход Д.Ю., Звєрєв М.В. продемонстрували досить добрий рівень підготовки кваліфікаційних робіт та придбані знання. А 27.01.2023 року відбулося вручення дипломів. В урочистих обставинах дипломи випускникам кафедр вручав декан транспортного факультету Кузькін О.Ф.. В урочистому заході знайшов можливість бути присутнім Дмитро Мимоход (на фото перший з правого боку)

Диплом магістра

Наукова робота серед здобувачів вищої освіти кафедри

У період з вересня 2022 року по листопад 2022 року здобувачі вищої освіти групи Т-119 Олександр Назаренко, Микита Безпалько, Максим Безпалько та групи Т-111м Дмитро Мимоход під керівництвом доцента кафедри Вадима Кубіча прийняли активну онлайн участь у проведенні міжнародних наукових конференцій з опублікуванням тез доповідей:

  • 13-а Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні енергетичні установки на транспорті і технології та обладнання для їх обслуговування», 07-09 вересня 2022 р. м. Херсон: Херсонська державна морська академія;
  • «Сучасні технології в автомобілебудуванні, транспорті та при підготовці фахівців», 19-21 жовтня 2022 р. м. Харків. ХНАДУ;
  • ХV міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології та перспективи розвитку автомобільного транспорту» 24-26 жовтня 2022 року. Житомир : Житомирська політехніка;
  • Міжнародна конференція «Покращення конструктивних та експлуатаційних показників автомобілів і машин» 16-17 листопада 2022 р. м. Київ. НТУ.

ХV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології та перспективи розвитку автомобільного транспорту»

      24-26 жовтня 2022 року на базі кафедри автомобілів і транспортних технологій Державного університету «Житомирська політехніка» відбулась ХV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології та перспективи розвитку автомобільного транспорту».

На конференцію було подано 65 доповідей з 30 ЗВО України та зарубіжжя, за участю 134 автора. З привітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки Державного університету «Житомирська політехніка», к.т.н., доц. Олексій Громовий. На початку роботи планетарного засідання учасники привітали один одного з професійним святом Днем автомобіліста та дорожника.

Крім наукової тематики, під час конференції відбувся обмін досвідом дистанційного навчання у ЗВО та дистанційної роботи з урахуванням військового стану, особливості та результати вступної кампанії. В обговоренні активно брали участь Сергій Цимбал, Василь Оніщук, Віктор Поляков, Вадим Кубич, Олександр Кравченко, Володимир Шумляківський, Руслана Колодницька.

У підведенні підсумків взяли участь Олександр Кравченко, Володимир Сахно, Віктор Поляков, Сергій Цимбал, Василь Оніщук, Володимир Шумляківський, Вадим Кубіч, Сергій Черненко.

Конференція проводилась дистанційно, в ній взяли участь студенти та викладачі кафедри автомобілів та транспортних технологій.

Конференція