Ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта та проректор Андрій Іванченко разом з членами Асоціації Азово-чорноморських університетів завітали до люблінських університетів для обміну досвідом та ознайомлення з матеріально-технічною базою закладів вищої освіти.

Вища школа підприємництва та адміністрування в Любліні — це приватний заклад вищої освіти, який не займається науковою діяльністю, а проводить освітній процес, спрямований на навчання студентів бакалаврського і магістерського рівня. Ректорка університету Марія Мазур презентувала університет, а також зацікавилась особливостями змішаного і дистанційного формату навчання в українських закладах вищої освіти. Також вона познайомила делегацію зі студентами-волонтерами з України та інших країн, які допомагають вимушеним переселенцям з України. За цю роботу вони були нагородженні медаллю від мера Любліна.

У закладі на кожному факультеті активно працюють консультаційні ради за участі представників стейкхолдерів, викладачів та студентського самоврядування. Ради збираються на засідання не рідше двох разів на рік, можуть змінювати навчальні плани, освітні компоненти, проводять аналіз освітнього процесу й організовують практики.

Також делегація Запорізької політехніки зустрілась з директором Асоціації територіальних громад Любліна, яка об'єднує 21 громаду навколо Любліна, Асоціацією бізнесу Любліна та головою об'єднання громадських організацій Любліна.

Найбільш надихаючою стала зустріч з директором програм фонду лідерів змін Мирославом Скоркою, який запевнив про підтримку ініціатив новоствореної Асоціації Азово-чорноморських університетів.

У Медичному університеті Любліна делегацію привітав ректор університету пан Залуска. Медичний університет — найменший і найбільш фінансово успішний університет міста. Новітні корпуси 6 факультетів та надсучасне обладнання вразили учасників проєкту. Досвід Медичного університету в організації, написанні та виконанні грантів як внутрішніх, так і зовнішніх, яким радо ділились польські колеги, спонукав керівництво українських університетів до посилення роботи над цим напрямом у власних командах.