Ви є тут

Головна

30 червня відбувся фінальний етап пілотного курсу «Технологічне лідерство в хардверних стартапах» («Technological leadership in hardware startups») від YEP — екосистеми інноваційного підприємництва, що реалізується спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Пілотний курс було запроваджено в 5 провідних політехнічних університетах України, серед яких НУ «Запорізька політехніка». До проведення воркшопів YEP залучив знані українські хардверні стартапи, організації та компанії — Petcube, SmartZavod, Promin Aerospace, Iot Hub, IOON, knopka та інші. Також долучилися викладачі Стенфордського й Талліннського технічних університетів та Університету Аальто. Потужна лекційна частина доповнилася практикою. Щотижня студенти працювали над проєктами, отримували фідбек від викладачів та запрошених менторів щодо своїх стартап-проєктів. Упродовж чотирьох місяців були створені команди, які представили близько 20 проєктів, половина з яких була відібрана для додаткового опрацювання та представлення у фіналі.

НУ «Запорізька політехніка» на фінальному змаганні представили чотири команди студентів та аспірантів кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок під керівництвом завідувача кафедри Андрія Пирожка та доцентки Олени Назарової.

Ідеї стартапів запропоновані нашими командами:

  • безпилова поклейка скла на екран девайсів
  • переробка пластикових пляшок на нитку для 3D-друку
  • проєктування екологічних розумних засобів очищення річок від сміття
  • розробка замка для бомбосховищ на основі штучного інтелекту

До журі фінального етапу увійшли успішні представники української екосистеми стартапів: Олексій Солнцев (CEO Smartzavod), Роман Кравченко (Founder Iot Hub), Ксенія Семенова (Program Lead YEP), Іван Осадчий (CEO knopka).

Результатом напруженої боротьби стала перемога двох команд Запорізької політехніки, які в кінці липня візьмуть участь у хакатоні, де буде можливість безпосередньо виготовити прототип та представити його можливим інвесторам.

Віримо, що для команд участь у пілотному курс та можливість зробити мінімально життєздатний продукт (MVP) під керівництвом досвідчених стартаперів стане першим кроком до власної справи.

Бажаємо учасникам та їх керівникам подальших успіхів і перемоги на хакатоні!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення