Ви є тут

Головна

26 жовтня у Києві відбулася перша фасилітаційна сесія стейкхолдерів хардвер індустрії України, проведена в межах програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» у партнерстві з YEP.

Під час сесії, зокрема, обговорили такі теми:

  • таланти: проблеми та рішення для підготовки кадрів, що зможуть забезпечити ріст індустрії
  • створення продуктів: потрібні передумови та перешкоди у створенні технологічних успішних продуктів
  • компанії: проблеми та можливості масштабування, інтернаціоналізації та розвитку
  • державна політика та індустрія: необхідна підтримка від держави та усунення перешкод

Понад 30 представників з Міністерства цифрової трансформації, Українського фонду стартапів, політехнічних університетів і провайдерів неформальної освіти, мейкерського руху, регіональних кластерів і національних асоціацій, компаній і стартапів, венчурних фондів і експертів технологічної галузі взяли активну участь у заході, засвідчивши відкритість до співпраці та координації у розробці стратегій розв'язання проблем та відкриття потенційних шляхів зростання хардвер індустрії. Модератором заходу був Павло Шеремета.

Валерій Добровольський, керівник команди з розвитку ІТ, інженерних та креативних індустрій, висловив зацікавленість в активному розвитку інженерних компаній та хардверного виробництва в Україні. Він зазначив, що заплановано подальші регулярні зустрічі, спрямовані на розвиток конкретних ініціатив у співпраці з компаніями, регіонами та державою.

Під час цього заходу підписано меморандум про співпрацю між Національним університетом «Запорізька політехніка» та YEP.

YEP — це екосистема інноваційного підприємництва. Інкубаційна та акселераційна програма, менторство та гранти для стартапів на ранній стадії. З 2016 року вони прокачали 500+ стартапів, розвивають підприємницьку освіту в 95 університетах по всій країні, навчаючи 3000+ студентів кожного семестру.

У 2023 році в нашому університеті запустився практичний курс «Технологічне лідерство у хардверних стартапах» для майбутніх засновників хардверних продуктів. Програма включає базові теми для кожного СТО: штучний інтелект, машинне навчання, технології виробництва, прототипування та 3D-друк. Мета курсу — надихнути українських студентів стати засновниками хардверних стартапів, дати їм необхідні навички й інструменти, щоб створити наступний Petcube.

«Ця подія, це потужний крок до розвитку взаємодії між академічним освітнім середовищем, бізнесом та державою в контексті розвитку нашої хардверної індустрії. Перша фасилітаційна сесія стейкхолдерів, організована у партнерстві з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та YEP, відкрила діалог щодо критичних аспектів нашого сектору. Сектору освіти.

Таланти є головною складовою будь-якого успішного виробництва, і обговорення проблем та шляхів вирішення у сфері підготовки кадрів було невіддільною частиною нашої дискусії. Ми визначили ключові аспекти, що дозволять забезпечити ріст індустрії через відповідну підготовку талановитих фахівців.

Створення технологічно вдалих стартапів продуктів у колаборації університетів з промисловістю, бізнесом та державою є актуальною спільною задачею. На сесії Ми розглядали передумови та перешкоди, які можуть вплинути на цей процес. Розуміння та розв'язання цих питань визначить нашу конкурентоспроможність на світовому ринку.

Обговорювалися також проблеми та можливості масштабування компаній, їхньої інтернаціоналізації та розвитку. Це стало ключовим аспектом нашої розмови, оскільки великі та інноваційні компанії мають потенціал стати важливими гравцями на світовому ринку. Не менш важливим було обговорення державної політики та її взаємодії з індустрією. На сесії були визначені конкретні області, де необхідна підтримка від держави та усунення перешкод для забезпечення стабільного розвитку хардверної індустрії в Україні. Ця сесія відкрила двері для подальших обговорень і співпраці, які допоможуть нам спільно будувати майбутнє успішної та конкурентоспроможної хардверної індустрії в Україні» — поділився своїми думками та враженнями представник Національного університету «Запорізька політехніка», завідувач кафедри «Електропривід та автоматизація промислового виробництва», кандидат технічних наук, доцент Пирожок Андрій.


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення