Перший день Форуму освітнього лідерства завершено! Запорізька політехніка була рада вітати спеціальних гостей: Голову Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрія Бутенка та заступницю Голови Олену Єременко, ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Сергія Оковитого, делегації Дніпровської політехніки та Полтавської політехніки, а також всіх, хто долучився онлайн та офлайн, на нашому заході.

Форум відкрили ректор нашого університету Віктор Грешта, голова Запорізької обласної ради Олена Жук та голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина. Під час вітального слова вони висловили свої сподівання щодо дієвості нашого заходу та його позитивного впливу на процес розвитку освітнього та наукового середовища.

У пленарній частині форуму взяли участь президент НАПН України Василь Кремень, заступник Міністра освіти і науки України Михайло Іван Винницький, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, а також голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина. Під час своїх виступів спікери згадали історію становлення української вищої освіти, закликали до активних дискусій на теми прогресивної та якісної наукової діяльності, а також обговорили проблеми адаптації освіти під сучасний запит.

На основній частині заходу загальна увага була сконцентрована на темах персонального лідерства, мікрокваліфікацій, академічної доброчесності, сучасних підходів до наукової діяльності, а також діджиталізації процесу викладання.

Повний виступ спікерів ви можете подивитись за посиланням: https://www.youtube.com/live/Gnpl7-wjsw0?feature=share

Приємним бонусом для гостей стала екскурсія нашим університетом. Ми були раді продемонструвати колегам сучасні лабораторії, що грають важливу роль плацдармів для наукової творчості. Співробітники Запорізької політехніки провели декілька майстер-класів з використання сучасного унікального обладнання. Команда Запорізької політехніки детально розповіла про роль такого роду технічного забезпечення не тільки в освітньому-науковому процесі, а й у розробці студентських проєктів та стартапів.

Оскільки всіх учасників освітньої та наукової діяльності вже дуже довго турбує питання акредитацій, то у другій половині форуму було проведено сесію «Акредитація освітніх програм: запитання-відповіді». Модератором був Володимир Бахрушин, а на питання науковців та викладачів відповідали Андрій Бутенко та Олена Єременко.

Долучайтесь завтра до другого етапу нашого Форуму, який пройде в онлайн-режимі за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/83447325967

Код доступу: 2023