26 жовтня було урочисто підписано угоду про створення Асоціації Азово-чорноморських університетів. Головою Асоціації обрано ректора НУ «Запорізька політехніка» Віктора Грешту.

Члени асоціації вже визначили стратегічні напрями розвитку міжнародного партнерства задля імплементації передового європейського досвіду з вдосконалення освітнього середовища та наукової діяльності. Визначено і перші операційні цілі з вивчення дотичних наукових інтересів українських університетів з-поміж асоційованих членів та польських університетів-представників Спілки закладів вищої освіти міста Любліна із подальшим вже налагодженням горизонтальних зв'язків між науковцями партнерських університетів.

Учасники асоціації завершили знайомство з університетами Любліна. Люблінська політехніка стала останнім закладом, який відвідала українська делегація. 70-річний заклад вищої освіти вразив красотою території кампусу, розвиненою матеріально-технічною базою корпусів, сучасним обладнанням лабораторій і науково-дослідного центру.

Змістовна зустріч з ректором Люблінської політехніки заклала впевненість на результативну співпрацю. Домовились про організацію усталеної комунікації на рівні факультетів, кафедр, науковців, підрозділів, студентських організацій українських та польських університетів.

Пан Zbigniew як представник Асоціації люблінських університетів розповів про спілкування з іншими очільниками закладів вищої освіти Любліну щодо наміру налагодження співпраці.

Створення потужних спільних, наукових груп, об'єднання потенціалу, використання сучасного наукового обладнання має створити синергетичний ефект із досягненням важливих та перспективних наукових результатів!