17 листопада 2023 року кафедра психології факультету соціальних наук Національного університету «Запорізька політехніка» організувала та провела гостьову онлайн-лекцію на тему «Особливості психологічної роботи з цивільним населенням після полону».

Запрошена лекторка — Катерина Ракитянська, кризова психологиня Центру допомоги врятованим, гештальт-терапевтка, сімейна, групова, артпсихотерапевтка, випускниця кафедри психології НУ «Запорізька політехніка» (Запоріжжя, Україна) — розповіла учасникам про особливості психологічного стану людини, що була тимчасово позбавлена автономії та можливості контролювати своє життя; соматичні, психологічні, духовні, соціальні наслідки тортур; про специфіку роботи кризового психолога в роботі з цивільним населенням після полону; поділилася власним досвідом та відповіла на численні запитання учасників.

Тема лекції викликала величезну професійну та особистісну зацікавленість у присутніх, серед яких були не тільки здобувачі магістратури та бакалаврату нашого університету, співробітники кафедри психології та деканату (деканка ФСН Таісія Гайворонська, заступниця декана Олена Балухтіна, в.о. зав. кафедри Владислав Коваль, професорка Маргарита Дергач, доцентка Тетяна Бородулькіна, викладачка Анастасія Гармаш), але і здобувачі інших спеціальностей НУ «Запорізька політехніка», магістранти-психологи Запорізького національного університету, завідувач та співробітники відділення психологічного забезпечення Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ; колеги з КЗВО «Дніпровської академії неперервної освіти»; представники різних благодійних організацій та соціально-психологічних служб (м.Запоріжжя, м.Дніпро), серед яких були психологи й соціальні працівники БО «БФ «Карітас Запоріжжя», БФ «Право на захист», ГО «Центр допомоги врятованим» та ін.

В онлайн-лекції взяли участь понад 130 гостей з різних куточків України (Запоріжжя, Дніпро, Київ, Львів, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Мукачево, Вінниця та ін.), а також ті, хто тимчасово зараз перебуває за кордоном (Лодзь, Млава (Польща).

Гостьову лекцію було проведено в рамках вивчення магістрантами-психологами першого курсу вибіркової навчальної дисципліни «Військова психологія» (ОП 053 Психологія), викладач – в.о.зав.кафедри психології, канд. пед. наук, доцент Владислав Коваль.

Протягом місяця кожний зареєстрований гість отримає електронний сертифікат учасника лекції від НУ «Запорізька політехніка».

Відеозапис лекції розміщено на ютуб-каналі кафедри психології за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=2G0JhkTiwZo&t=4s

Кафедра психології висловлює величезну вдячність запрошеній лекторці Катерині Ракитянській за змістовну лекцію та всім учасникам за активну участь у нашому заході!

Участь у заході здобувачів спеціальності 053 «Психологія» здійснено в межах впровадження та реалізації проєкту Міністерства освіти і науки України «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти».