Ви є тут

Головна

Минулого тижня кафедра психології провела низку заходів з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я, викладачі самостійно організували цікаві заходи для здобувачів та долучалися разом зі студентами до багатьох корисних заходів від колег з різних організацій, дотичних до надання психологічної допомоги у наші складні часи.

Так, першокурсники спеціальності 053 «Психологія» (групи СН-113, СН-123) разом зі своїм куратором Анастасією Гармаш відвідали онлайн-захід «Психічне здоров'я доступне всім», проведений Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Комунальним некомерційним підприємством «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської, у співпраці з Координаційним центром КМУ / Mental Health UA та ГО «Безбар'єрність».

Основною метою заходу було підвищення свідомості про важливість психічного здоров'я та пропагування його доступності для всіх громадян. Спікери заходу — практичний психолог Дар'я Бойко та клінічний психолог Ольга Лоцман — під час лекції та дискусії поділилися своїми знаннями та досвідом у галузі психічного здоров'я.

Учасники дізналися про основні причини та симптоми психічних розладів, а також про методи їх профілактики та лікування; отримали корисні поради щодо ведення здорового способу життя, розвитку психологічної стійкості та здатності до подолання стресу. Крім того, були розглянуті питання, пов'язані з підтримкою людей, що страждають від психічних розладів.

Відвідання заходу «Психічне здоров'я доступне всім» стало важливим кроком для першокурсників-психологів у формуванні свідомого ставлення до психічного здоров'я та розвитку навичок самозахисту і самопідтримки.

Першокурсники поділилися власними враженнями та відмітили корисність, практичність і актуальність отриманої інформації, а також відмітили необхідність подібних заходів у майбутньому.

«Я дізналася багато нової інформації, яка дуже потрібна як в умовах війни, так і після неї. Особливо сподобалася вправа «Камінчик», яка допомагає заспокоїти себе та знайти гармонію в собі та навколо себе», — зазначає Таміла Гутнік (студентка групи СН-113).

«Мені дуже було корисно взяти участь у цій конференції. Я отримала корисну інформацію про те, як дбати про своє психічне здоров'я, як покращити свій психологічний стан в стресовій ситуації, навчилась вправ, які допомагають долати стрес та панічні атаки; дізналась багато цікавої інформації про некеровані напади агресії», — відмічає Тетяна Ковальчук (студентка групи СН-113).

«Дізнався про вплив на наше здоров'я (як психічне, так і фізичне) проблем, з якими ми зіштовхнулись (пандемія коронавірусу та повномасштабне вторгнення). Ми обговорили способи розпізнання ментальних проблем і способи їх вирішення. Нам також розповіли як дбати про своє психічне здоров'я, щоб відповідних проблем уникнути», — поділився своїми враженнями Артем Сопін (студент групи СН-123).

Анастасія Фокіна (студентка групи СН-123) зазначила, що «дізналась про те, що кожному з нас потрібна психологічна допомога тією чи іншою мірою, і не потрібно соромитися звертатися по неї до фахівців, які справді готові допомогти, щоб побороти стан, який може негативно позначатися на нас; усвідомила, що війна, яка зараз триває в Україні, позначиться на кожному з нас і насамперед на військових».

Участь у заході здійснено в межах впровадження та реалізації проєкту Міністерства освіти і науки України «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти».


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення