Ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта взяв участь у робочому засіданні Ради директорів підприємств та організацій Запорізької області при Запорізькій обласній федерації роботодавців. Нарада відбулась 5 вересня, на якій обговорювали проблеми, з якими стикаються роботодавці під час війни. В ході зустрічі було відмічено актуальність ініціатив, запропонованих університетом.

Однією з головних проблем є нестача інженерно-технічних кадрів на промислових підприємствах Запорізької області. Розв'язання цього питання команда Запорізької політехніки вбачає у запровадженні нових форм співпраці університету з підприємствами, у впровадженні розробленої концепції розвитку природничо-математичної освіти та популяризації технічної освіти ще під час навчання у школі.

Запорізька обласна федерація роботодавців спільно з НУ «Запорізька політехніка» підготувала звернення з пропозиціями, які створені спеціально для швидкого включення промисловості в інноваційні процеси. Серед них активне впровадження дуальної освіти та розвиток спільної науково-дослідної діяльності.

Дякуємо ЗОФР за підтримку НУ «Запорізька політехніка» щодо участі в проєкті енергетичної безпеки USAID. Ми вже маємо ухвалене рішення щодо отримання університетом когенераційних установок загальною потужністю 500 кВт. Однак їх встановлення потребує не тільки обладнання та фізичних ресурсів, але й розробку проєктно-кошторисної документації, отримання необхідних дозволів та проведення монтажних робіт. Суспільна підтримка забезпечить нам повноцінне виконання проєкту. Він стане не тільки основою університетського енергозабезпечення, а й реалізує соціальну місію Запорізької політехніки: ми зможемо поділитись енергетикою з соціальною та критичною інфраструктурою м. Запоріжжя.

Також на зустрічі було обговорено проєкт положення Ради директорів та організацій Запорізької області при ЗОФР і створення сертифікаційного центру на базі ДП «УкрНДІспецсталь».

Ще одним важливим питанням було напрацювання механізмів формування пільгових тарифів на електроенергію для енергоємних підприємств Запорізької області.

Сподіваємось на плідну співпрацю та результативні дії!