Ви є тут

Головна

Запорізька політехніка долучилась до проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) від USAID. Наша пропозиція пройшла всі етапи відбору та на сьогодні вже ухвалено рішення щодо отримання університетом когенераційних установок загальною потужністю 500 кВт.

Але попереду ще довгий шлях: підготовка проєктно-кошторисної документації, отримання необхідних дозволів, придбання супутнього обладнання та проведення монтажних робіт.

Для того, щоб відшукати шляхи розв'язання проблем, з якими стикаються підприємства та заклади, які реалізують ПЕБ, 13 вересня ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта взяв участь у круглому столі, організованому USAID.

Круглий стіл «Застосування когенерації для живлення критичної інфраструктури протягом наступного опалювального періоду» відкрила керівниця енергетичної команди Офісу економічного зростання USAID/Україна Кетлін Кірш. Вона наголосила на важливості реалізації проєкту, стабільного подання електроенергії та забезпечення критичної інфраструктури. А також подякувала за оперативну реалізацію проєкту.

Керівник USAID Проєкту енергетичної безпеки Майк Трейнор нагадав про головну мету – забезпечення сталості та стійкості української енергосистеми, економії енергоресурсів та відповідно підвищення економічної ефективності промислових підприємств великого та середнього бізнесу. Він також окреслив заплановану перспективу – загальна зміна парадигми енергоефективності, зокрема через масштабування проєкту.

Під час зустрічі було обговорено такі проблемні питання:

  • ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на когенераційних установках малої та середньої потужності
  • облік, тарифікування спожитих та вироблених ресурсів

Також було підписано Меморандум про взаєморозуміння USAID Проєкту енергетичної безпеки та НУ «Запорізька політехніка». Це соціально важливий проєкт не лише для забезпечення освітнього процесу в Запорізькій політехніці, а й для функціювання гуртожитків, де мешкають внутрішньопереміщені особи та діти, а також проведення навчання в освітніх хабах переміщених загальноосвітніх закладів, розташованих на базі нашого університету.

Дякуємо всім небайдужим за підтримку нашого проєкту енергетичної безпеки та сталості освітньо-наукового процесу політехніки!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення