З 2 по 6 червня 2014 року у м. Києві під егідою Національної академії наук України Інститутом електродинаміки НАН України та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» проведена ХІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасної електротехніки-2014».

Основними питаннями конференції були моделювання, аналіз, синтез та оптимізація електротехнічних, електротехнологічних, електроенергетичних та електромеханічних систем; електроенергетичні комплекси і системи з розосередженою генерацією; перетворення параметрів електричної енергії; нормалізація параметрів якості електроенергії та електромагнітна сумісність. ЗНТУ був представлений на конференції докладом доцента кафедри електричних та електронних апаратів Полякова М.О. і аспіранта Василевського В. В. на тему «Прогнозування процесів зношування ізоляції обмоток силового трансформатора». Матеріали доповіді опубліковані англійською мовою в п'ятому номері журнала «Технічна електродинаміка» за 2014 рік, який є науковим фаховим виданням України у сфері технічних наук і входить до переліку профільних видань ДАК України, до міжнародних баз даних SCOPUS, COMPENDEX, INDEXCOPERNICUS, ELIBRARY, EBSCO, PROQUEST та реферативних баз України (реферативний журнал «Джерело») та Росії (реферативний журнал ВІНІТІ РАН). Як відомо, публікації, що входять до науковометричної бази SCOPUS, визначають рейтинг ВНЗ в Україні.

З матеріалами конференції можна ознайомитись на кафедрі електричних та електронних апаратів. Сумно, що Запорізьку область, яка виробляє третину електроенергії України, було представлено на провідній науковій конференції у галузі електротехніки тільки одним докладом.