Нещодавно делегація Запорізької політехніки відвідала лабораторії Кардіффського університету у Великобританії. Результатом візиту стали домовленості про співпрацю в галузі освіти, а також спільні наукові дослідження. Нашими науковцями було встановлено контакти з рядом дослідницьких груп та зроблено перші кроки в науковій роботі.

Зокрема, одним з напрямів співпраці є інженерія біомедичних матеріалів, яку очолює ректор Запорізької політехніки, професор Віктор Грешта. Сюди входять дослідження токсичності легованих порошкових сплавів із захисними покриттями, особливостей структури порового простору спечених сплавів, хімічного складу та механічних властивостей. Крім того, підписано угоди на дослідження біорозкладних сплавів на основі магнію.

Ще одним напрямом спільних досліджень є вивчення технологій інтенсивної пластичної деформації високоміцних алюмінієвих і магнієвих сплавів авіаційного та медичного призначення під керівництвом професора Дмитра Павленка. Цей напрям включає дослідження властивостей зразків, підданих деформації різними методами, та вивчення розподілу інтенсивності деформації за перерізом зразків за допомогою рентгенівської томографії.

Третій науковий напрям спільних досліджень – виробництво деталей авіаційних двигунів з використанням адитивних технологій, який очолює проректор НУ «Запорізька політехніка», професор Валерій Наумик. Дослідження спрямовані на встановлення особливостей механічних властивостей виробів отриманих за технологією селективного лазерного плавлення, зокрема швидкості поширення тріщин у зразках та проведення випробувань на малоциклову втому.

Також після попередніх переговорів з професором Россі Сетті наш університет отримав запрошення взяти участь у спільному дослідницькому проєкті, спрямованому на створення безпечнішого світу шляхом розробки напівавтономної роботизованої системи для знешкодження вибухонебезпечних боєприпасів.

Ми впевнені, що сучасна дослідницька база наших партнерів, встановлені прямі зв'язки з провідними дослідниками Кардіффського університету та досвід наших науковців принесуть свої плоди у вигляді спільних наукових відкриттів та проєктів.