21 листопада ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта підписав угоду про співпрацю з керівником британської компанії «Micas Simulations Limited» Миколою Біба, за результатами якої університет отримав ліцензійний програмний продукт «QForm».

Програма моделює холодне і гаряче об'ємне штампування, кування, поздовжнє, сортове і гвинтове плющення, листове штампування, розкатку кілець, пресування профілів, термообробку та еволюцію мікроструктури.

Головні цілі використання програми:

• зниження витрат на виробництві шляхом відсутності експериментів і пробних штампувань
  • поліпшення якості продукції — виявлення та усунення дефектів, аналіз і поліпшення стійкості інструменту
  • оптимізація проєктування, організація цифрового виробництва

Отримане Запорізькою політехнікою програмне забезпечення сприятиме підвищенню якості освітнього процесу за ОП «Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування» та іншими спорідненими програмами. Безоплатним ліцензійним продуктом будуть забезпечені місця для роботи в комп'ютерному класі так і у хмарному середовищі, що в свою чергу дозволяє працювати з програмою дистанційно.

У лютому заплановано проведення міжнародної студентської олімпіади з моделювання процесів обробки металів тиском з використанням програми «QForm».