1 березня на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розпочалась дводенна робота стратегічної сесії керівників закладів вищої освіти.

Стратегічна сесія присвячена розгляду пріоритетних завдань педагогічної освіти та перспектив її розвитку.

Відкрив сесію ректор Чернівецького національного університету Роман Петришин, привітав усіх учасників стратегічної сесії, наголосив на важливості подібних зустрічей та обговоренні питань, пов'язаних з розвитком освіти в Україні.

З вітальним словом виступив Руслан Запаранюк, Голова Чернівецької обласної військової адміністрації.

Про питання стратегічного розвитку педагогічної та загалом вищої освіти, про необхідність обговорення стану педагогічної освіти та можливі шляхи розвитку навіть в умовах війни було зазначено Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом.

До обговорення було запрошено Михайла Весельського, члена Наглядової ради Біотехнологічного ліцею «РАДОВЕЛЬ». Він розповів про перспективний досвід нової української школи з індивідуальним підходом до учня, взаєморозумінням та взаємоповагою. Про необхідність розвитку сучасної школи, яка дає не просто знання, а вміння застосовувати здобуті знання у повсякденному житті. Наголосив про необхідність творчого підходу до процесу навчання, провадження освітнього процесу в поєднанні з діяльнісним підходом. Виховання в учнів прагнення бути освіченими через набуття необхідних компетентностей.

З доповіддю виступив Василь Кремень, голова Національної академії педагогічних наук України та Юрій Баланюк, голова Національного агентства кваліфікації.

Андрій Вітренко, Перший заступник Міністра освіти і науки України, презентував проєкт «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». У своїй доповіді визначив завдання, етапи реалізації проєкту та критерії участі ЗВО.

Дуже зворушливим був виступ дитячого колективу «Відсіч діти» про військову агресію та незламність української нації.