Всеукраїнський конкурс есе «Мій Шевченко» відбувається під патронатом «Інституту модернізації змісту освіти» спільно з Громадською організацією «Інноваційні обрії України».

Традицію започатковано у 2018 році, коли було проведено перший всеукраїнський конкурс есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко».

Конкурс в умовах воєнного стану тривав з 4 січня до 9 березня, компетентне журі визначало переможців за віковими категоріями та в окремих актуальних номінаціях.

9 березня у символічну для всіх українців дату — 210-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка, якій і присвячено цей унікальний конкурс учнівської й студентської молоді, оприлюднено результати конкурсу на офіційному сайті ГО «Інноваційні обрії України» та зазначено переможців і номінантів.

Студенти Запорізької політехніки здобули перемоги в категорії «Заклади вищої освіти».

Перше та друге місця вибороли під науковим керівництвом доцентки кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Галини Онуфрієнко студентки ФБАД: першокурсниця Ніка Кротова (БАД-513) — 1 місце, другокурсниця Вікторія Ковтун (БАД-532) — 2 місце. Їх нагороджено дипломами відповідно 1 і 2 ступеня. Есе переможців будуть опубліковані в збірці «Мій Шевченко».

В актуальній номінації «Творчість Шевченка крізь мовні кордони» перемогла першокурсниця з групи ГФ-313 Марія Наконечна (наукова керівниця — Галина Онуфрієнко), а студентка Ольга Трубай (наукова керівниця — Катерина Бондарчук) — у номінації «Націєтворчі цінності за Шевченком».

Активна участь у всеукраїнському конкурсі есе молоді Запорізької політехніки — це чудова нагода ще раз осмислити духовні засади розвитку нашої нації й відродити ту внутрішню силу, яка дозволить українцям вистояти та перемогти!

Щиро вітаємо! Пишаємося здобутими перемогами наших студентів у всеукраїнському масштабі та високими творчими досягненнями. Бажаємо їм нових перемог у наукових конкурсах.