Знання і вміння, які рятують життя. Саме так можна охарактеризувати тренінг, який 9-го грудня пройшли студенти нашого університету.

«Домедичну допомогу в умовах бойових дій/воєнного стану» для молоді провели інструктори ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги».

Юнаки і дівчата познайомились з такими поняттями, як зовнішня масивна кровотеча, серцево-легенева реанімація, автоматичний зовнішній дефібрилятор тощо.

Програма тренінгу максимально збалансована: оптимальна кількість необхідної теорії і достатньо часу на практику.

Під час практичних вправ студенти навчились зупиняти кров за допомогою прямого тиску на рану, накладання стискувальної пов'язки та застосування різних видів турнікетів. Зокрема CAT та SWAT-T. Юнакам і дівчатам також запропонували «прожити» цілком реалістичні сценарії: рятувати людину без свідомості, переводити її у стабільне бокове положення, евакуювати потерпілого у більш безпечне місце.

Окрім того, студенти проводили компресії грудної клітки на спеціальних симуляційних манекенах, які дозволяють відстежити глибину та частоту натискань.

Усі тренінги для нашої молоді були безоплатними завдяки проєкту, що реалізується за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування” (https://www.facebook.com/UkraineRapidResponseFund), яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.

#курси_домедичної_допомоги #irex #український_фонд_швидкого_реагування