Студенти-психологи НУ «Запорізька політехніка» пройшли тренінг з першої домедичної допомоги при травмі від міжнародної гуманітарної організації UK-Med

За перший тиждень листопада здобувачі спеціальності 053 «Психологія» (бакалаври та магістранти) разом зі співробітниками кафедри психології пройшли навчання на тренінгу з першої домедичної допомоги при травмі (First Aid and Trauma Сare training) від міжнародної гуманітарної організації UK-Med Ukraine.

UK-Med — це британська неурядова благодійна організація, яка надає безпосередню медичну допомогу, навчаючи та підтримуючи народ України з 1 березня 2022 р. (https://www.facebook.com/UKMedNGO). Один з тренінгів, які проводять інструктори UK-Med Ukraine — це тренінг з першої домедичної допомоги при травмі (First Aid and Trauma Сare training), на якому учасники не тільки знайомляться з правилами надання першої домедичної допомоги, але і відпрацьовують конкретні навички. Учасники навчились як оглядати місце події та оцінювати небезпеку перед наданням домедичної допомоги, зупиняти масивні кровотечі (з кінцівок та вузлові кровотечі), накладати турнікет, надавати домедичну допомогу при непрохідності дихальних шляхів, травмах голови, грудей та живота, переломах тазу, опіках, гіпотермії, проводити огляд постраждалого, СЛР (серцево-легенева реанімація). Тема складна, але в умовах війни є актуальною для кожного українця, зокрема для майбутніх психологів.

Сам тренінг триває 5 годин і розрахований на групу учасників в кількості 15-24 осіб. Команда інструкторів UK-Med Ukraine провела для нас три окремі тренінги — 1, 2 та 7 листопада, на які зібралися повні групи. Крім наших студентів-психологів доєднувалися і студенти інших спеціальностей. В цілому навчання з першої домедичної підготовки від кафедри психології пройшло 63 особи. Учасники високо оцінили рівень проведення тренінгу, практичність отриманих навичок та актуальність кожної вправи, яка пропонувалася. Попри численні повітряні тривоги й те, що постійно доводилося спускатися в укриття, всі отримали величезне задоволення від заходу.

Найближчим часом кожен учасник отримає електронний сертифікат проходження курсу від UK-Med.

Наразі тривають перемовини з організацією UK-Med Ukraine щодо подальшої співпраці як з кафедрою психології, так і з університетом. Готується підписання угоди про співпрацю.

Для участі в наступних групах тренінгу з першої домедичної допомоги при травмі (First Aid and Trauma Care training) від UK-Med Ukraine, залишайте заявку за посиланням 🔗

Коли група буде сформована, кафедра психології обов'язково проінформує кожного зареєстрованого учасника.

Кафедра психології висловлює вдячність керівникам UK-Med Ukraine, а також нашій випускниці — Альоні Садикіній (психологу мобільної клініки UK-Med Ukraine), завдяки ініціативі якої й відбулися ці заходи для студентів та співробітників НУ «Запорізька політехніка».

Участь у заході здобувачів спеціальності 053 «Психологія» здійснено в межах впровадження та реалізації проєкту Міністерства освіти і науки України «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти».