20 червня Запорізька політехніка на чолі з ректором Віктором Грештою з задоволенням вітала у своїх стінах учасників сьомої обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді (напрям науково-технічний) ПНЗ «ЦНТТУМ «Грані».

Для учнів було організовано екскурсію університетом, яка розпочалася з Музею історії технічного прогресу. Також діти познайомилися з кафедрою «Електропостачання промислових підприємств» та їх STEM-проєктом – «Розумний будинок», відвідали кафедру «Технології авіаційних двигунів» і були вражені розмірами реальних авіаційних двигунів.

На кафедрі «Деталі машин та технологій підйомних механізмів» школярі спробували власноруч керувати пересуванням лабораторних кранів, а на кафедрі «Композиційні матеріали, хімія та технології» вони змогли власноруч відчути різноманіття структур новітніх матеріалів, зробили невеличкі вироби за допомогою 3D-ручки та спостерігали за 3D-друком на професійному принтері.

Кафедра «Електричні та електронні апарати» продемонструвала учням, з чого складаються апаратні частини різних сучасних гаджетів та електричних апаратів.

При відвідуванні кафедри «Фізичне матеріалознавство» учні змогли ознайомитися з матеріалами, кристалізацією та температурою плавлення на прикладі галію. Школярі досліджували структуру металу, а також працювали з растровим мікроскопом: подивились на комах при високому збільшенні. На кафедрі «Дизайн» гості з задоволенням роздивлялися роботи випускників, представлені на кафедральній виставці, з'ясували, що означає поняття «формотворення», були здивовані унікальністю паперових творчих робіт.

Завершилася екскурсія відвідуванням кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок», де школярі познайомилися з сучасною промисловою автоматикою і мехатронікою, порівняли ручну та автоматичну роботу сортувальної станції, познайомилися з моделлю системи водопостачання багатоповерхового будинку, а потім із захопленням керували дроном на занятті «Школи операторів дронів».

Спілкування було теплим та цікавим! Чекаємо на нові зустрічі та раді бачити нашу обдаровану молодь студентами Запорізької політехніки у майбутньому!