25 квітня відбувся відкритий STEM-захід «Що впливає на політ літака?» у межах Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2024» з метою реалізації положень Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) та участі у квітневих Європейських STEM-подіях. Захід організовано Закладом позашкільної освіти «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» у співпраці з Дитячо-юнацьким науковим університетом Національного університету «Запорізька політехніка».

Дітей привітали ректор Запорізької політехніки Віктор Грешта, директорка Дитячо-юнацького наукового університету Олена Назарова, директорка ліцею «Вибір» Вікторія Євтушенко та заступниця директора з навчально-виховної роботи ЗПО «Політ» Ірина Лагута.

Для учнів було організовано захопливу екскурсію у Музей історії технічного прогресу НУ «Запорізька політехніка» під керівництвом доцента кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Володимира Чопа та директорки музею Наталії Деркач.

Гості університету відвідали заняття професора кафедри транспортних технологій Олексія Котова. На початку заняття школярі познайомилися з деканом транспортного факультету Олексієм Кузькіним, який розповів майбутнім абітурієнтам про перспективи навчання на факультеті. Під час заняття діти познайомилися з конструкцією та призначенням літаків, матеріалами, які використовуються при їх виготовленні, типами двигунів, складом екіпажу, особливостями ідентифікації літаків та багатьма іншими технічними характеристиками.

Для учнів 11-х класів відбулась екскурсія на кафедру електроприводу та автоматизації промислових установок, під час якої завідувач кафедри Андрій Пирожок та доцент Володимир Осадчий продемонстрували потужну лабораторну базу, пояснили принципові особливості всіх освітніх програм, за якими провадиться навчальний процес на кафедрі, організували практичні заняття у «Школі операторів дронів» під керівництвом завідувачки лабораторії Світлани Донець.

Далі на учнів чекав конкурсний етап. Школярі згрупувалися в команди, до складу яких входили представники 4, 8 і 10 класів, провели жеребкування, отримавши тематичні назви команд: шасі, форсаж, крила. За умовами проведення змагань всі команди мали час на тренування — вчилися запускати моделі літака «Мрія» якнайдалі, вивчали, що впливає на траєкторію та дальність польоту. Перемогла дружба — всі учасники STEM-заходу отримали пам'ятні сувеніри!

Дякуємо завідувачці кафедри фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту Світлані Атаманюк за сприяння в організації конкурсної частини STEM-заходу на території спортивного комплексу Запорізької політехніки.

Такі заходи є основою для мотивації учнів до вибору сучасних інженерних та технічних спеціальностей, яких потребує Запорізький регіон та Україна для відбудови у післявоєнний час.

Двері Запорізької політехніки завжди відкриті для творчої та допитливої молоді!