Значним кроком у розв'язанні нагальної проблеми якісних матеріалів для медичних імплантатів стала нещодавня продуктивна робоча зустріч делегації Запорізької політехніки з представниками Національного медичного університету ім. Богомольця, військовими лікарями з Харкова та фахівцями Лабораторії біомедичної інженерії, яка відбулася в рамках проєкту «Біомедична інженерія» на базі університету ім. Богомольця. Зустріч була присвячена розробці сучасних матеріалів для виробництва імплантатів, з особливим акцентом на нагальні потреби військових в умовах війни.

Тривалі бойові дії посилили виклики, пов'язані із забезпеченням військової медицини високоякісними матеріалами для імплантації та зменшенням залежності від імпорту. Щоб окреслити ситуацію щодо медичних потреб в імплантаційних матеріалах, представники Української військово-медичної академії представили огляд поточного стану та статистику бойових поранень, отриманих українськими військовими. Ця інформативна сесія створила підґрунтя для презентацій команди Запорізької політехніки, які доповіли про останні досягнення команди нашого університету під керівництвом ректора Віктора Грешти в напрямі розробки біорозчинних магнієвих матеріалів та некомпактних титанових сплавів з низьким модулем пружності.

Знайдені шляхи управління швидкістю розчинення та технологія виробництва відносно дешевих матеріалів для заміни частини кістки людини з дуже до неї близькими властивостями викликали жваву та цікаву дискусію серед присутніх експертів.

Обмін думками та поглядами дозволив уточнити деякі аспекти поточних ініціатив з розробки матеріалів, забезпечивши їх відповідність реальним потребам медичної спільноти. Консенсус, досягнутий під час обговорення, підтвердив важливість цього напряму не лише для воєнної медицини, але й для цивільної у випадках, коли виникають схожі проблеми.

Кульмінацією зустрічі стало досягнення домовленостей про співпрацю, що відкриває шлях до поглиблення рівня взаємодії між установами-учасницями. Для зміцнення цих партнерських відносин на початку наступного навчального року будуть підписані офіційні угоди про співпрацю, які закріплять зобов'язання всіх зацікавлених сторін.

Завідувач кафедри травматології та ортопедії Національного медичного університету ім. Богомольця, доктор медичних наук, професор Олександр Бур'янов висловив свою впевненість у прогресі, досягнутому під час зустрічі, та правильній траєкторії розвитку медичних матеріалів. Він підкреслив важливість цієї міждисциплінарної співпраці в створенні значущих досягнень та рішень для задоволення критичних потреб у галузі медичного матеріалознавства.

Результати зустрічі мають великі перспективи для майбутнього вітчизняних матеріалів для імплантатів, забезпечуючи більш стійке і надійне постачання як для військових, так і для цивільних травматологів.

Подальші дослідження та розробки дозволять вийти на новий рівень у технології виготовлення медичних імплантатів, що значно поліпшить якість життя пацієнтів.