22 грудня відбулось засідання трудового колективу, на якому заслухали звіт ректора Віктора Грешти про виконання умов контракту в 2022 році. У засіданні трудового колективу взяли участь 333 делегати.

Ректор зазначив, що було затверджено Статут та Стратегію розвитку університету на 5 років. Цільові показники за 2022 рік виконано в повному обсязі.

Позитивні зміни відмічаються у всіх напрямах діяльності – наука, освітня діяльність, інфраструктура, партнерство та співпраця, інформаційна сфера. Все це стало можливим завдяки самовідданості та наполегливій праці колективу, який, незважаючи на перепони та труднощі, продовжував працювати та віддавати свої сили задля побудови надійного фундаменту для подальшої розбудови Запорізької політехніки.

Під час війни постала необхідність модернізувати навчання в дистанційному режимі. Завдяки злагодженій роботі всього колективу та за підтримки Міністерства освіти та науки України було отримано доступ до цифрових інструментів та цифрового контенту, серед яких:

• Zoom for Education;
  • Coursera;
  • edX;
  • Udemy.

Викладачі та студенти отримали доступ до сучасних курсів з інженерії, ІТ - технологій, електроенергії, зварювальних процесів, металургії, економіко-гуманітарного спрямування, що в свою чергу створило умови для самовдосконалення та дистанційного підвищення кваліфікації.

Завдяки роботі координаторки проєкту WORK4CE професорки Галини Табунщик у рамках розвитку цифрового інформаційного екосередовища за грантові гроші було придбано автоматизовану систему управління університетом.

Для підготовки студентів на рівні найвищих світових стандартів ІТ було отримано ліцензійне новітнє програмне забезпечення.

Віктор Леонідович підбив підсумки вступної кампанії. У 2022 році студентами Запорізької політехніки стали 5457 осіб, показник збільшення складає 105% у порівнянні з 2021 роком. Через збільшення державного замовлення в цьому році досягли стабільного фінансового зростання, додатково понад 202,54 ставок, що збільшило фонд заробітної плати майже на 9,5 млн. грн.

Проведено велику роботу з питань міжнародного співробітництва та інтеграції до світового освітньо-наукового простору. У 2022 році наш університет було обрано повноправним індивідуальним членом Асоціації європейських університетів. Було підписано 10 угод про співробітництво з закордонними університетами.

Розпочато роботу над підвищенням наукового рівня та рейтингу університетського журналу «Нові матеріали і технології в машинобудуванні» з подальшою індексацією в міжнародних бібліографічних базах Scopus. Завдяки кропіткій роботі науковців нашого університету було збільшено фінансові показники науково-дослідних робіт університету.

Також проведено велику роботу щодо залучення грантових коштів на ремонт в студентських гуртожитках університету.

Ректор зазначив, що велика увага приділяється волонтерському фронту. Ми продовжуємо допомагати і не збираємось зупинятись.

Велика кількість працівників Запорізької політехніки отримали державні відзнаки та нагороди МОН України.

Віктор Грешта подякував усьому колективу викладачів, співробітників та студентів за наполегливу, самовіддану працю!